Drewniana mapa świata – więcej niż dekoracja, to nasza mapa wspomnień

Drewniana mapa świata to piękny element dekoracyjny salonu, ale jak w naszym przypadku to przede wszystkim mapa wspomnień. Każdy z nas lubi podróże, prawda? Odkrywanie nowych miejsc i kultur, nie ważne czy na naszym kontynencie czy też Azji lub Ameryce, to po prostu pasja, która nam daje radość. Z każdej podróży zawsze przywoziliśmy pamiątki, czasem był to kubek, magnes lub figurka, ale gdy zaczęło już brakować miejsca w szafkach czy na lodówce, zastanowiłam się nad zmianą nawyków. Te wszystkie łapacze kurzu były ładne, ale męczące oczy w tak dużych ilościach. Zaczęłam szukać niesztampowej oprawy naszych wojaży… i znalazłam! Idealną dekorację na ścianę dla każdego pasjonata podróży – drewniana mapa świata. Zresztą sami zobaczcie.

 

 

drewniana mapa świata

 

Podróże kształcą, dają dużo radości, a ich wspomnienia zostają z nami na zawsze. Wchodząc do domu pasjonatów wojaży, widać to od pierwszego spojrzenia. Zdjęcia, pamiątki z różnych stron świata, przypominają o odbytych podróżach na każdym kroku. Wygląda to ciekawie, ale bywa też bardzo męczące, szczególnie dla osoby, która sprząta w takim domu. Wycieranie kurzu to istna katorga, wierzcie mi, znam to z autopsji. To właśnie skłoniło mnie do szukania nieszablonowego, a zarazem eleganckiego elementu dekoracji, który by odzwierciedlał nasze pasje. Drewniana mapa świata okazała się niecodzienną ozdobą naszego salonu, każdy kto wchodzi zwraca na nią uwagę, a gdy się bliżej przyjrzy widzi pinezki, które symbolizują miejsca jakie zwiedziliśmy, jachty na których pływaliśmy po morzach i oceanach, a także samoloty – największą miłość mojego męża, który odbywał loty nad wieloma kontynentami.

 

drewniana mapa świata

Drewniana mapa świata więcej niż dekoracja

Urządzając dom szukamy pieczołowicie elementów dekoracyjnych, dla mnie najpiękniejszym jest kominek i drewniana mapa świata. To ona de facto nadaje charakter całemu salonowi. Jest to dekoracja bardzo osobista, ponieważ pokazuje naszą drogę, zatrzymuje wspomnienia i inspiruje do kolejnych wyjazdów. Wykonana jest z brzozy, to mój ulubiony gatunek drewna, ponieważ jest jasny, ja wybrałam kolorystykę dopasowaną do naszego wnętrza, czyli część elementów ma kolor szary i czarny. Zależało mi również na opisaniu stanów USA, ponieważ w wielu mieszkaliśmy oraz odwiedziliśmy. Mapa 3D świetnie oddaje piękno naszego globu. Detale w postaci róży wiatrów, jachty, samoloty, delfiny czy pinezki pozwalają spersonalizować ten element aranżacyjny.

 

drewniana mapa świata

Świat na wyciągnięcie ręki

Jak już nadmieniłam nasza drewniana mapa świata to nie tylko element aranżacji salonu, to mapa wspomnień, ale nie tylko. Jest to w dużej mierze nasza inspiracja do kolejnych podróży. Świat jest na wyciagnięcie ręki, wystarczy czasem niewiele: plecak, namiot, śpiwór i trochę zapału, by można było zwiedzać Wielki Kanion. A w nim miejsca, do których poczta po dziś dzień dostarczana jest konno, bo innej drogi nie ma 🙂 Mam na myśli rezerwat Indian Supai, którzy mieszkają w tak dzikim miejscu, gdzie nie ma prądu, ale widok wodospadów i lazurowej wody sprawia, że człowiek czuje się jak w raju.

Patrząc na naszą mapę zawsze zawieszam wzrok na Australii, naszej podróży na ten kontynent pandemia postawiła szlaban. Ja jednak wiem, że kiedyś moja stopa stanie na ziemi Aborygenów. Aktualnie skupiam się na bliższych destynacjach, bo świat jest piekny, a ja chcę pokazać jego cudowną różnorodność naszemu dziecku.

 

drewniana mapa świata

Drewniana mapa świata – dla kogo?

Drewniane mapy 3D to idealna dekoracja dla każdego! Niezależnie czy to pasjonat podróży, nastolatek lub miłośnik samochodów, mapa świata 3D to cudowna ozdoba każdej ściany. Dlaczego? Rozbudzi wyobraźnię dziecka i zachęci do poznawania świata. Jeśli masz drugą połówkę drewniana mapa świata może być najlepszym prezentem i delikatną aluzją, że z nią chcesz zwiedzać najpiękniejsze miejsca na naszym globie. Wyobraź sobie, że budzisz się i rano spoglądasz na mapę świata, budzi się w Tobie myśl, że fajnie było by obudzić się w Rzymie, Paryżu czy Tokio i wypić kawę z ukochaną osobą. Prawda, że to fajny pomysł?

Zapewne zaraz zapytasz mnie jak wygląda montaż i czy drewno utrzyma się na ścianie bez gwoździ. Mapę dostajesz w dwóch kawałkach, dołączony jest do niej szablon, specjalne taśmy mocujące, które można bez problemu odkleić, klej, instrukcję, miarkę i nożyk do tapet, który jest bardzo pomocny. Montaż jest prosty, sama z dzieckiem i drobną pomocą męża, umieściłam nasza mapę na ścianie. Zresztą sami zobaczcie jakie to proste.

 

 

 

Jeśli szukacie nietuzinkowej dekoracji do domu to drewniana mapa świata od Losokawood będzie idealnym elementem aranżacji każdego wnętrza. Gwarantuję, że nie ma osoby która by się nią nie zachwyciła.

 

drewniana mapa świata

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze
  1. taka mapa Świata może być ciekawą dekoracją do pokoju dziecka. Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że można kupić takie coś. Być może kupie do pokoju mojej córki.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Pot i nadmierne pocenie - jak z nim walczyć?
Nowszy wpis: Dlaczego warto spożywać białko po treningu?
Archiwa
KONTAKT