Pot i nadmierne pocenie – jak z nim walczyć?

Upały, wysiłek fizyczny czy stres są często przyczyną pocenia się. To normalne zjawisko, tak nasze ciało reguluje temperaturę organizmu. Pot jest naszym sprzymierzeńcem, a mimo to z nim walczymy. Cóż, pot może też uprzykrzyć nam życie, nieprzyjemny zapach jaki mu towarzyszy, jest krępujący i utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Jak z nim walczyć skutecznie? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu? Jaki antyperspirant wybrać? Poznaj odpowiedzi na te pytania w dalszej części tekstu. 

 

nadmierne pocenie

Dlaczego się pocimy i jak to wpływa na nasz organizm?

Nasz organizm wydziela pot, by zachować prawidłową temperaturę ciała. W ten prosty sposób nasze ciało oddaje ciepło, by zapobiec przegrzaniu. Nasz mózg nie tylko odbiera sygnał o wysokiej temperaturze na zewnątrz, ale daje impuls o konieczności ochłodzenia w sytuacjach stresu, wysiłku fizycznego lub gdy jemy coś pikantnego.

Wraz z potem wydalamy z organizmu wodę, amoniak, kawas moczowy, ta mieszanka jednak nie ma zapachu. To bakterie na naszym ciele, traktujące pot jako pożywkę, są powodem nieprzyjemnego zapachu ciała, a najwięcej jest ich pod pachami, na stopach i w fałdach skórnych – jednym słowem we wszystkich tych miejscach, w których panuje podwyższona temperatura i brakuje przewiewu. Jest to wręcz idealne środowisko do bytowania bakterii.

Pot jak widać nie jest szkodliwy, ba ma swoje ważne znaczenie w regulacji naszej temperatury. Jednak dyskomfort związany z przykrym zapachem jest problemem i często osłabia pewność siebie. Jak temu zaradzić?

 

nadmierne pocenie

Antyperspiranty najlepszy sposób na nadpotliwość

Już starożytni Egipcjanie, Rzymianie i Grecy, by wyeliminować zapach potu stosowali wonne kąpiele i olejki. Azjaci używali kryształów ałunu oraz zioła.  Z biegiem czasu ludzkość wymyśliła perfumy i dezodoranty. Jednak często nawet najlepszy dezodorant do ciała okazuje się mało skuteczny, gdy problemem jest nadpotliwość.

Warto wówczas sięgnąć po skuteczny antyperspirant, który działa nieco inaczej od dezodorantu. Jego zadaniem jest hamowanie potu, a nie tylko jego maskowanie. Etiaxil jest jednym ze skuteczniejszych antyperspirantów przeciw poceniu. Ten innowacyjny preparat gwarantuje długotrwałą ochronę przed potem, a ponadto zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem. To preparat bezwonny, nie zostawia żadnych plam na ubraniu oraz nie podrażnia skóry pod pachami.

 

Etiaxil – właściwości i stosowanie

W składzie preparatu Etiaxil znajdziemy chlorek glinu w alkoholowej bazie. Chlorek glinu reaguje z wodą i białkami w kanale potu. W ten sposób tworzy czasową warstwę żelu zapobiegając w ten sposób wydobywanie się potu na wierzchnią warstwę skóry. Powstała bariera żelowa znika zazwyczaj po 3-5 dniach, wraz ze złuszczającym się naskórkiem. Co ważne, blokowanie potu pod pachami jest w 100% bezpieczne - organizm dalej będzie wydzielał pot w procesie termoregulacji, jednak będzie on się wydobywać np.z gruczołów znajdujących się na plecach, z których dużo szybciej odparuje, nie stając się pożywką dla bakterii. 

Po preparaty Etiaxil sięgamy gdy chcemy skutecznej ochrony przed nadmiernym poceniem i nieprzyjemnym zapachem. Występują w różnych wariantach dostosowanych do potrzeb.

 

antyperspirant Etiaxil

Etiaxil Comfort

To preparat dla skóry delikatnej i wrażliwej.

Łagodna pielęgnacja skóry
Łagodna pielęgnacja skóry

Zawiera system ochrony i pielęgnacji skóry Comfort (Cpx), minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia podrażnień i zapewniając komfort stosowania.

Pełna kontrola
Pełna kontrola potu i przykrego zapachu

Extra efektywna formuła zapewnia redukcję potu i zapachu.

Od 3 do 5 dni
Wysoka skuteczność przez 3-5 dni

Antyperspirant o unikalnym składzie, którego skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi. Zapewnia od 3-5 dni ochrony przed poceniem i przykrym zapachem.

 

Siła działania. Siła działania

 

Komfort skóry. Komfort  dla skóry

 

 

nadmierny pot

 

Etiaxil Orginal

Preparat dla skóry normalnej i delikatnej

Aktywny system pielęgnacji
Aktywny system pielęgnacji

Zawiera aktywny system ochrony i pielęgnacji skóry Active (Apx), który redukuje podrażnienia.

100% komfortu
100% komfortu

Opatentowana formuła utrzymuje suchą skórę, dając uczucie świeżości.

Od 3 do 5 dni
Długotrwała skuteczność

Od 3-5 dni skutecznej ochrony przed potem i przykrym zapachem.

 

 Komfort skóry   Siła działania

 

Komfort skóry   Komfort dla skóry

nadmierny pot

Etiaxil Strong

Preparat najsilniej działający.

 

Silna formuła
Silna formuła

Najsilniejsze działanie przy wysokiej nadpotliwości.

5
Długotrwała skuteczność

Aż do 5 dni skutecznej ochrony przed potem i przykrym zapachem.

!
Komfort na dłużej

Patentowana formuła utrzymuje skórę suchą, dając uczucie świeżości i komfortu.

 

 

Etiaxil jak go stosować

Antyperspiranty Etiaxil należy stosować zgodnie z rekomendacją, co znacząco zwiększa skuteczność działania:

  • należy stosować wieczorem, przed pójściem spać;
  • stosować na czystą, suchą i nieuszkodzoną skórę;
  • należy stosować niewielką ilość- aplikujemy kilkoma ruchami roll-on w górę i w dół, w dołku pachy
  • rano po przebudzeniu należy przemyć skórę wodą z mydłem, żeby zmyć resztę, która nie wchłonęła się ;
  • jeżeli istnieje potrzeba zastosowania innych preparatów kosmetycznych – dezodorantów zapachowych do których jesteśmy przyzwyczajeni, nie ma przeciwskazań, gdyż ich zastosowanie nie ma wpływu na pozytywne działanie Etiaxilu;
  • Etiaxil nie powinien być stosowany bezpośrednio po depilacji skóry pod pachami, należy odczekać do 48 godzin;

Pamiętaj o wodzie

Przeciętnie człowiek wydziela ok. 2,5 l potu na dobę. Podczas ciężkiej pracy przy wysokiej temperaturze otoczenia, może wypocić nawet 5 l. Jeśli  nie chcesz narazić się na odwodnienie organizmu, trzeba uzupełniać płyny. Dlatego latem musisz pić co najmniej 1,5-2 l płynów dziennie. Należy też jeść soczyste owoce i warzywa. Utrata przez nasz organizm 20% wody może grozić śmiercią, więc dbaj o picie wody, a potem się nie przejmuj, jeśli używasz skutecznego antyperspirantu, takiego jak Etiaxil

 

antyperspirant Etiaxil

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Sporo wiedzy i jak mam być szczera to przekonalas mnie do zmiany antyperspirantu, szczególnie teraz latem

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Skutki wychowania opartego na strachu
Nowszy wpis: Drewniana mapa świata - więcej niż dekoracja, to nasza mapa wspomnień
Archiwa
KONTAKT