Jakie są zalety plis bezinwazyjnych w porównaniu z tradycyjnymi roletami?

Plisy bezinwazyjne to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić wygląd swojego domu, jednak nie chcą borykać się z trudnym montażem. Dowiedz się, jakie są przewagi plis bezinwazyjnych i kiedy warto zdecydować się na taki rodzaj rolety.

 

 

Łatwość montażu

Tradycyjne rolety wymagają montażu specjalnych uchwytów, które trzeba zamontować na oknie lub na ścianie. Montaż takich rolet jest zwykle skomplikowany i wymaga czasu oraz wiedzy technicznej. Najlepiej zlecać go specjaliście.

Plisy bezinwazyjne natomiast nie wymagają mocowania do ściany lub do okna. Plisy te są montowane na specjalnych uchwytach, które przykleja się bezpośrednio do szyby lub do skrzydła okiennego. Dzięki temu montaż plis bezinwazyjnych jest bardzo prosty i można go wykonać samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy profesjonalisty.

Możliwość szybkiego demontażu

 

Plisy bezinwazyjne takie jak te: https://www.karnix.pl/plisy-bezinwazyjne.html, równie łatwo jak zamontowane, mogą zostać również zdemontowane. To duży plus dla osób wynajmujących mieszkania, które zgodnie z umową najmu nie mogą ingerować trwale w wystrój lokalu. Rolety bezinwazyjne mogą być używane wielokrotnie: a ponieważ większość okien ma standardowe rozmiary, z dużym prawdopodobieństwem będą pasować do okien po przeprowadzce. To wielka oszczędność pieniędzy!

Estetyczne wykonanie

Plisy bezinwazyjne są bardzo estetyczne i stanowią dyskretny element dekoracyjny. Gdy są zwinięte, pozostają niemal niewidoczne. Natomiast po rozwinięciu mogą dopełniać aranżacji pokoju: ponieważ są dostępne aktualnie w wielu różnych kolorach i wzorach, stanowią równie piękną ozdobę okna jak zasłony.

Plisy bezinwazyjne zazwyczaj nie posiadają łańcuszków i innych elementów wiszących na oknie. Przez co są też bezpieczniejsze w użytkowaniu w mieszkaniach, w których znajdują się małe dzieci i zwierzęta wskakujące na parapety.

Regulowanie światła

 

Plisy bezinwazyjne umożliwiają bardzo precyzyjną regulację światła. Plisy bezinwazyjne pozwalają przyciemnić pomieszczenie w dowolnej chwili, w przyjemny sposób rozpraszając światło i dając wrażenie półmroku. Jeśli zależy nam na bardziej zaciemniającym efekcie, lepiej jest zdecydować się na rolety zaciemniające, takie jak np. https://www.karnix.pl/mini-rolety-w-kasecie-blackout-zaciemniajace.html. Dobrze dopasowane do wnęki okiennej gwarantują zerową przenikalność światła z zewnątrz do pomieszczenia. To idealne rozwiązanie do sypialni, ale i pokoju dziecięcego.

Gdzie kupować plisy bezinwazyjne?

Decydując się na tego typu rozwiązanie najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych producentów takich jak Karnix.pl. Są one sprawdzone przez wielu klientów w trakcie długoletniej działalności firmy. Produkty karnix są doskonale wykonane, ale również bazują na nowoczesnych trendach wnętrzarskich: dlatego pasują niemal do każdego typu aranżacji mieszkania czy domu.

 

WSPÓŁPRACA
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT