Jak chronić ekran telefonu?

Nowoczesne telefony charakteryzują się dużymi ekranami. Dzięki temu użytkownikom znacznie łatwiej jest się poruszać po urządzeniu, jednak wyświetlacz sporych rozmiarów jest też bardziej narażony na uszkodzenia. Na szczęście istnieją różne możliwości ochrony ekranu telefonu. Zobaczmy, jakie mamy opcje, i na którą najlepiej postawić.

 

szło na telefon

 

Ochrona ekranu w telefonie – rodzaje

Jedną z najpowszechniejszych opcji ochrony telefonu lub smartfona jest oczywiście etui. Niestety taki pokrowiec nie zawsze będzie skuteczny w pełnym zabezpieczeniu ekranu. Nawet jeżeli etui jest zamykane, pod szkło wyświetlacza w dalszym ciągu mogą dostać się drobinki piasku czy krople wody. Często zdarza się też, że ekran zostaje porysowany przez znajdujące się w kieszeni klucze lub inne ostre przedmioty. Dobrą opcją będzie więc zastosowanie dodatkowych środków zapobiegawczych uszkodzeniom. W tym zakresie mamy dwie opcje: folia na telefon lub szkło hartowane.

Folia ochronna na telefon

Folia ochronna to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, pozwalające na zabezpieczenie ekranu telefonu. Jaki poziom ochrony zapewnia taki produkt? Otóż folia skutecznie chroni ekran telefonu przed zarysowaniami, nie jest natomiast w pełni skuteczna, jeżeli chodzi o pęknięcia. Folia jest na tyle cienka, że podczas uszkodzenia mechanicznego nie pomoże w przypadku upadku lub uderzenia ciężkiego przedmiotu.

Mimo stosunkowo niskiej skuteczności folia ochronna w dalszym ciągu jest najczęściej wybierana przez użytkowników smartfonów. Jej główne zalety to:

  • niska cena;
  • duża elastyczność, umożliwiająca łatwe dopasowanie do ekranu;
  • łatwiejsza wymiana niż w przypadku szkła.

Szkło hartowane na telefon

Szkło hartowane charakteryzuje się znacznie większą twardością niż folia, zapewnia także lepszą ochronę. Ze względu na mocny materiał szkło na telefon jest w stanie zabezpieczyć wyświetlacz przed skutkami upadku lub zderzenia z ostrym czy twardym przedmiotem. Jest to nieco droższe rozwiązanie niż standardowa folia ochronna, jednak stawiając na tak drogi telefon, jakim jest Samsung Note 20 Ultra, warto rozważyć tę opcję, gdyż jest ona skuteczniejsza.

Folia ochronna czy szkło hartowane – co wybrać?

Zarówno folia ochronna, jak i szkło hartowane pozwolą w pewnym stopniu ochronić ekran przed uszkodzeniami. Folia zapobiega przede wszystkim zarysowaniom, które mogą powstać przez kontakt ostrych przedmiotów z powierzchnią wyświetlacza. Jeżeli jednak zależy nam na czymś solidniejszym, co ochroni ekran przed pęknięciami, spowodowanymi uszkodzeniami mechanicznymi, szkło ochronne hartowane, choć droższe, będzie tutaj lepszą opcją.

Ekrany nowoczesnych telefonów są bardzo delikatne, dlatego warto stawiać na ich odpowiednią ochronę. Osoby, które zainteresowane są zakupem wysokiej jakości szkła ochronnego na telefon, zapraszamy do przeglądania oferty na stronie internetowej sklepu Electrotrend. Przypominamy, że mocne szkło ochroni wyświetlacz przed uszkodzeniami, zapewniając mu dłuższą „żywotność”, gwarantując jednocześnie pełną swobodę korzystania z urządzenia.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT