Jak odmłodzić skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. To na niej widać szczególnie wyraźnie oznaki zmęczenia i osłabienia. Szybciej też ulega procesom starzenia, które odciskają na niej swoje piętno w postaci zmarszczek, dołków i worków pod oczami. W niektórych przypadkach problem stanowi też nadmiar skóry, który wpływa na zmęczony wygląd twarzy. Co zrobić, aby odmłodzić skórę wokół oczu? Z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej!

 

 

Na dolinę łez – kwas hialuronowy

Jedną z przyczyn, dla których skóra wokół oczu wygląda starzej są charakterystyczne zagłębienia pod oczami, czyli tzw. doliny łez. Mogą one występować nawet u młodych osób, ale zwykle tworzą się wraz z wiekiem. Wyżłobienia te są efektem wiotczenia skóry, która wraz z upływem lat traci cenne substancje, odpowiadające za jej prawidłową kondycję.

Można jednak temu zaradzić, stosując kwas hialuronowy, który jest związkiem w pełni naturalnym dla ludzkiego organizmu. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Wygładzone zostają wszelkie nierówności, a ponadto zmniejszają się zmarszczki występujące w tym obszarze. Kwas hialuronowy doskonale zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu po zabiegu jest ona też optymalnie nawilżona.

Mezoterapia – pobudzenie skóry do odnowy

Skóra wokół oczu wraz z postępującym czasem wymaga szczególnej opieki. Często domowe sposoby już nie wystarczają, aby przywrócić jej odpowiednią jędrność. Pod oczami pojawiają się też sińce, opuchnięcia oraz przebarwienia. Sposobem na poradzenie sobie z tymi problemami jest stymulacja skóry do regeneracji, przy jednoczesnym aplikowaniu odpowiednich składników odżywczych. Służyć temu może zabieg mezoterapii igłowej.

Mezoterapia pod oczy to doskonała kuracja głęboko odżywiająca skórę i pobudzająca procesy biorewitalizacji. Podczas zabiegu w skórę wstrzykiwany jest koktajl dobroczynnych substancji, takich jak likwidująca obrzęki trokserutyna, wzmacniająca naczynia krwionośne rutyna, antyoksydanty, mikroelementy i kwas hialuronowy. Ta potężna dawka składników aktywnych zapewnia poprawę elastyczności, nawilżenia oraz zlikwidowanie opuchlizny i zasinień pod oczami.

 

Nadmiar skóry na powiekach? Pomoże blefaroplastyka

W niektórych przypadkach skóra na powiekach jest zbyt wiotka i jej nadmiar opada, co powoduje, że twarzy wygląda na starszą i zmęczoną. Problem nadmiaru skóry na górnej powiece związany jest z utratą jej jędrności, zmniejszeniem napięcia mięśnia okrężnego oka lub mięśnia dźwigacza powieki górnej. Z kolei przyczynami opadania skóry na dolnej powiece są: obrzęki, zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej lub niewłaściwie dopasowane szkła kontaktowe. Nadmiar skóry zarówno na górnej, jak i dolnej powiece może być też uwarunkowany genetycznie.

Problem ten można rozwiązać za pomocą blefaroplastyki. Jest to operacja chirurgiczna, polegająca na wycięciu nadmiaru skóry z powiek. Zabieg ten wskazany jest szczególnie wtedy, gdy fałdy skórne – poza negatywnym wpływem na wygląd – powodują zmęczenie, utrudniają widzenie i wywołują bóle głowy. Blefaroplastyka poprzez redukcję zwiotczałej skóry daje efekt odmłodzenia twarzy, której nadaje zdrowy i wypoczęty wygląd.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Miałam robioną mezoterapię i efekty juz po pierwszym razie były spektakularne. Za miesiąc robię trzecia serię.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Dlaczego dzieci kochają trampoliny ogrodowe?
Nowszy wpis: Sweter oversize – must have na chłodne dni. Jaki wybrać i z czym go nosić?
Archiwa
KONTAKT