Jakie powinien być ręcznik dla twojego dziecka?

Rzeczy przeznaczone dla dzieci powinny zawsze odznaczać się najwyższą jakością i spełniać wszystkie oczekiwania rodziców pod względem zapewniania maluchowi bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku ręcznika. Z jakiego materiału powinien być zatem wykonany i po jaki model warto sięgnąć, aby sprawdził się doskonale?

 

ręcznik dla twojego dziecka
fot. materiały prasowe

Ręcznik z bawełny dla dziecka

Najlepszym pomysłem jest wybór bawełnianego ręcznika dla dzieci, który można znaleźć w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych pod adresem https://nyks.pl/reczniki-dla-dziecka. Bawełna to naturalny materiał, który jest przyjazny dla skóry malucha, dlatego nie spowoduje u niego podrażnień po kąpieli. Jednocześnie odznacza się ogromną miękkością, która na pewno spodoba się dziecku i sprawi, że tym chętniej będzie ono brało kąpiel.

Wysoka chłonność

Kolejną cechą, jaka musi charakteryzować dziecięcy ręcznik, jest wysoka chłonność. Również pod tym względem bawełna nas nie zawodzi. Zarówno to, że jest zbudowana z naturalnych włókien, jak i specjalna pętelka budowa ręczników typu frotte sprawiają, że każdy z egzemplarzy odznacza się wyjątkowo wysoką chłonnością. Woda wsiąka w niego szybko i głęboko, co ułatwia dokładne osuszenie skóry maluszka i zabezpiecza go przed przypadkowym przeziębieniem.

Ciepły i miło otulający ciało

Ręcznik powinien być jednocześnie ciepły i przytulny. Te dwie cechy gwarantują, że dziecko będzie bardzo chętnie się w niego wycierać. A może nawet zechce używać go jako pelerynki czy zastępstwa dla szlafroka, aby było mu jeszcze cieplej w chłodne dni. Czemu nie?

Wiedząc o takich preferencjach dzieci i rodziców, stworzone zostały nawet specjalne ręczniki z kapturkiem, które idealnie sprawdzają się właśnie jako małe szlafroczki. Suche i narzucone na przykład na bieliznę doskonale ogrzewają, a z kolei położone na mokre ciało idealnie wchłaniają wodę już w ciągu kilku sekund.

Odpowiednia wielkość

Ważną cechą ręczników dostosowanych do potrzeb dzieci jest ich wielkość. Są one poręczne i przygotowane tak, by wygodnie było z nich korzystać zarówno rodzicom, jak i maluchom. Co równie ważne, ręczniczki dziecięce szybko schną i po złożeniu zajmują mało miejsca, więc z łatwością będzie można je zabrać do samochodu, wózka czy plecaka. Z nimi każdy wyjazd albo wyjście z maluchem będzie bardziej udane.

Ciekawe kolory i wzory

Rzeczy dedykowane dla dzieci zawsze odznaczają się niezwykłą kolorystyką i ciekawymi, uroczymi motywami. Nie inaczej jest w przypadku ręczniczków, które zachwycają pastelowymi lub żywymi kolorami. Nie można zapomnieć także o ozdobnych wzorach, jak wesołe słoniki, kotki, pieski czy wisienki.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT