Krok po kroku do mistrzostwa – jak motywować i wspierać małego sportowca

Sport ma być przede wszystkim dobra zabawą dla dziecka. Rodzice często o tym zapominają, widząc oczami wyobraźni swoją pociechę na podium ze złotym medalem. Warto zapomnieć o swoich marzeniach, a skupić się na motywacji i wsparciu małego sportowca. Zachęcajmy dziecko do uprawiania sportu, to samo zdrowie. Jednak musimy pamiętać o jednym: rola rodzica jest jedna – ma być oparciem i pomocną dłonią dla swojej pociechy, która zaczyna swoją przygodę ze sportem. Każdy potrzebuje słów zachęty, wsparcia, bo trening małego sportowca ma być przyjemnością.

 

trening małego sportowca

trening małego sportowca

 

Aktywność ruchowa jest niezwykle ważna dla każdego dziecka, biorąc pod uwagę jego zdrowie, rozwój fizyczny oraz psychiczny. Sport pozwala wykształcić w nas wiele dobrych cech – wytrwałość, odwagę, uczy pokory i determinuje do działania.

 

trening małego sportowca

tenis i dziecko

trening małego sportowca

Krok po kroku do mistrzostwa

Dziecko, które zaczyna swoją przygodę ze sportem potrzebuje również dużego wsparcia ze strony rodziców. Motywujmy naszą pociechę w mądry sposób, nie wolno narzucać dziecku konkretnej dyscypliny sportowej. Lepiej mu wskazać kilka, niech samo zdecyduje jaka aktywność przynosi mu najwięcej radości i satysfakcji. Decyzja dziecka czy chce grać w piłkę nożną, jeździć konno, na rowerze czy może trenować tenisa musi być suwerenna. Ten mały człowiek powinien wiedzieć, że sport jaki uprawia niesie za sobą pewne wybory i konsekwencje. Jakie? Często następuje zmiana w rytmie dnia, jeśli chcemy by maluch krok po kroku przybliżał się do wymarzonego celu musi chodzić na treningi. To się wiąże ze zmianami w harmonogramie dnia lub tygodnia całej rodziny. Kolejna rzecz na jaką musimy się przygotować to kontuzje, czasem małe i niegroźne jak stłuczenia czy siniaki, ale zawsze jest na nie sposób. U nas świetnie sprawdza się emulsja żelowa Fastum Junior  ,która działa kojąco na skórę i zapewnia jej uczucie komfortu, a chłodzące działanie mentolu przynosi natychmiastowe uczucie ulgi.

 

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

Trening to świetna zabawa

Trening małego sportowca ma być zabawą, nie stawiaj dziecku nigdy za wysoko poprzeczki. Aktywność sportowa musi być dostosowana do wieku dziecka. Mój syn uwielbia sport, pływa, jeździ na rowerze, ale nade wszystko kocha tenis. Dlaczego? Tu odpowiedź jest banalnie prosta, jego każdy trening to zabawa. Dzieciaki uczą się najszybciej gdy się dobrze bawią. Dobry trener o tym wie i potrafi tak ułożyć trening małego sportowca, że dziecko nawet nie zauważy, że ciężko uczy się nowych umiejętności. Każda nowa lekcja to super zabawa dla mojego syna, nigdy nie jest znudzony, wręcz nie może doczekać się kolejnych treningów.

 

 

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

Bądź blisko i wspieraj

Czasem jako rodzic masz dość bycia szoferem, ale wierz mi warto, wystarczy dobra organizacja czasu. Dzięki temu masz możliwość obserwowania postępów jakie robi twoje dziecko, ale również okazania mu wsparcia. Nic tak nie uskrzydla jak pochwała i docenienie starań. Nasze wyjazdy na treningi są również okazją do wielu rozmów, mam niepowtarzalną szansę na poznanie mojego dziecka w różnych sytuacjach. To też sposób na budowanie bliskości, mam szansę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Innym razem oboje stajemy po dwóch stronach siatki i gramy. Jakaż jest radość gdy mój mały przeciwnik zdobywa kolejne punkty. Uznanie jakie widzi oraz pochwały utrwalają w nim chęć do uprawiania sportu, ale przede wszystkim budują poczucie własnej wartości.

Wsparcie czasem bywa też prozaiczne. Jak w każdym sporcie, tak i na kortach skóra małego dziecka narażona jest na zamiany związane z aktywnością fizyczną. Wtedy całus i moja tajna broń jaką jest żel Fastum Junior zawsze są pomocne. Składniki jakie w swoim składzie ma ta żelowa emulsja są naturalnego pochodzenia.

  • Escyna wspomaga naturalne zmniejszanie obrzęków.
  • Bromenalina koi, zmniejsza zaczerwienienie oraz działa drenująco.
  • Kadzidłowiec przynosi ulgę w miejscu zaaplikowania żelu.
  • Trokserutyna chroni naczynia krwionośne.
  • Mentol działa chłodząco przynosząc natychmiastową ulgę.

Pamietajmy, że warto wspierać nasze dzieci w ich pasjach, to daje im radość i satysfakcję. My rodzice natomiast możemy się cieszyć, że w dobie internetu i tv maluch chce rozwijać swoje umiejętności.

Jeśli tak jak my macie w domu małego amatora sportu, możecie pobrać kartę małego sportowca , która posłuży Wam do zapisywania wyników z danego treningu. To świetna motywacja dla dzieciaków zwłaszcza jak będzie widać progres 😉

 

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

trening małego sportowca

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Z bakteriami za pan brat! Sprawdź czym jest mikrobiom skóry i jak o niego dbać.
Nowszy wpis: Zdrowe słodycze dla dzieci: co można a co nie?
Archiwa
KONTAKT