Krótki poradnik jak wysłać paczkę kurierem?

Ileż to razy chciałam wysłać paczkę ekspresowo, ale nie wiedziałam jak się za to zabrać. Miałam wiele wątpliwości począwszy od najistotniejszej – jak zapakować paczkę dla kuriera, jakiego opakowania użyć oraz jaką firmę kurierską wybrać. A także jak zamówić kuriera? Jednak najważniejszym zagadnieniem było jak to wszystko mam zorganizować, by nie tracić czasu, nerwów i pieniędzy. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moim doświadczeniem i stworzyłam krótki poradnik jak wysłać paczkę kurierem.

 

jak zapakować paczkę

 

Jak zapewne wiecie przeprowadzam się, a jak to zwykle bywa w domu nagromadziło się sporo rzeczy. Czas zacząć je segregować, pakować w kartony i szykować do przeprowadzki. Ale co z innymi rzeczami, jak za małe ubrania, zabawki młodszego syna z których już wyrósł? Nie chcę ich wyrzucać, bo wiem, że innym mogą się przydać. Część z tych rzeczy po prostu sprzedałam, szczególnie zabawki, a za pieniążki jakie za nie otrzymaliśmy Franek może kupić sobie wymarzony zestaw klocków Lego. Tym sposobem, odchudziłam szafy i szafki, a przy okazji zaoszczędziłam trochę kasy. Jednak życie to nie bajka i każdy chce mieć zakupiony towar szybko, a poczta wiadomo jak działa. Dodatkowo w te upały średnio miałam ochotę bawić się w wielbłąda, nosić paczki na pocztę, stać w kolejkach…

Pomyslałam chwilę i… doznałam olśnienia! Kurier! Wyślę paczki kurierem! I nagle zaczęły dopadać mnie wątpliwości. Po pierwsze:

 • jak wysłać paczkę kurierem
 • jak zapakować paczkę
 • jaka firmę wybrać
 • ile to kosztuje

 

Na szczęście jest internet, poszperałam i znalazłam serwis Furgonetka  , który bez zbędnych formalności umożliwia w łatwy i intuicyjny sposób nadawanie przesyłek, siedząc w domu na fotelu.

 

jak zapakować paczkę

Jak wysłać paczkę kurierem

Po pierwsze włącz komputer, tam znajdziesz serwis Furgonetka  wystarczy się zarejestrować. Zakładając konto w tym serwisie podajecie podstawowe informacje:

 • adres e-mail
 • numer telefonu
 • nadajecie sobie hasło
 • akceptujecie warunki działania serwisu

Niewiele, prawda? Mi zajęło to kilka sekund. Gdy na podany adres mailowy przyjdzie Wam link aktywacyjny wystarczy go kliknąć, żeby potwierdzić rejestrację. Następnie wybieracie zakładkę: “do wysłania” i dodajecie przesyłkę.

Zostaniecie poproszeni o podanie danych nadawcy oraz odbiorcy. Potem wybieracie rodzaj paczki, jej gabaryt, czyli wymiary i wagę, zawartość, kształt, rodzaj opakowania i wartość.

Kolejny krok to wybór kuriera, który odbierze od Was paczkę i dostarczy pod wskazany adres. Bułka z masłem, jak to mówi moje dziecko. Płacicie przelewem za całą usługę, drukujecie dokumenty, naklejacie w widocznym miejscu. I możecie już spokojnie napić się kawy, bo o umówionej porze zjawi się kurier po paczkę do nadania.

jak zapakować paczkę

Jak zapakować paczkę dla kuriera

Zapewne dobrze wiesz jak zapakować paczkę, ale czasem zapominamy o rzeczach oczywistych. Pakowanie paczki to nie jest fizyka kwantowa, ale na pewno przyda się każdemu kilka rad. Po pierwsze:

 • znajdź odpowiedni karton, nie może być za duży bo zawartość będzie luźna i może się uszkodzić, za mały natomiast może się rozerwać
 • szeroka taśma klejąca, zawsze pomoże wszystko skleić
 • folia bąbelkowa
 • folia stretch
 • gazety

Warto zabezpieczyć wszystkie wysyłane przedmioty np. folią bąbelkową jeśli jej nie mamy to świetnie nadają się do tego celu gazety. Puste miejsca wypełnij gazetami, tekturką czy folią. Zaklej szczelnie paczkę szeroką taśmą klejącą i nalep w widocznym miejscu etykiety przewozowe lub z napisem “Ostrożnie”. Więcej porad jak zapakować paczkę dla kuriera znajdziecie TU 

Warto zapoznać się z informacjami jakie są tam przekazane, szczególnie jak musicie wysłać coś dużego i ciężkiego. Jak się okazuje tego typu przesyłki wysyłamy na europalecie i obowiązują tu pewne zasady, których należy przestrzegać jeśli chcemy, by przesyłka dotarła do adresata w całości.

Zawsze warto stosować zabezpieczenia w postaci foli czy gazet jeśli chcemy, by nasza paczka nie uległa jakiemuś uszkodzeniu. Często zdarza się, że paczki są układane jedna na drugiej. Jeśli widnieją na niej odpowiednie informacje, że należy się z nią szczególnie ostrożnie obchodzić macie gwarancję, że wysłany szklany wazon lub zastawa stołowa dotrą w nienaruszonym stanie. Nie oszczędzajcie na opakowaniu, to ono chroni wasza przesyłkę.

 

jak zapakować paczkę

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

8 komentarzy
 1. Fajny wpis, aczkolwiek zawsze dla mnie większość rzeczy była oczywista, przecież widać jak zapakowane są paczki które do nas przychodzą, wystarczy to odtworzyć 🙂

 2. Nawet nie sądziłam ze to takie proste a jak porównałem ceny to koszt jest taki jak na poczcie z ta różnica ze tu kurier przyjedzie po paczkę i nie musze jechać do najbliższej placówki

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Zdrowe słodycze dla dzieci: co można a co nie?
Nowszy wpis: Rozszerzanie diety niemowlaka: kiedy obiadki, a kiedy kaszki?
Archiwa
KONTAKT