Pakowanie prezentów świątecznych, pierwsze wrażenie też jest ważne

Każda minuta , godzina zbliża nas to tego wyczekiwanego przez wszystkich dnia w roku, czyli Bożego Narodzenia. Choinka pięknie udekorowana mieni się lampkami, menu na kolacje wigilijną ustalone, nadchodzi pora na pakowanie prezentów. Świąteczne podarunki wcale nie muszą być opakowane jedynie w ozdobny papier. Mogą stanowić piękną dekorację świąteczną. Daj się ponieść kreatywności lub skorzystaj z moich podpowiedzi.

 

 

pakowanie prezentów

 

Pakowanie prezentów świątecznych może być świetna zabawą, a własnoręcznie ozdobiony podarunek zyskuje na wartości, ponieważ dawany jest z serca. Jeśli sami zapakujemy prezent i zrobimy to w sposób oryginalny, obdarowana osoba niewątpliwie to doceni. Warto więc włożyć w pakowanie prezentów trochę serca i pomysłu.

 

Prezenty mogą być ozdobą choinkową

Kto powiedział że tylko liczy się to co w środku prezentu? Jest wiele sposobów, by zapakowany podarunek był niepowtarzalny i stał się ozdobą pod choinką. Ja lubię sama pakować podarunki dla bliskich, to już taka nasza świąteczna tradycja. I uwierzcie mi wcale nie potrzeba do tego jakiś specjalnych umiejętności, wystarczy szaty papier, trochę dekoracji, sznurek, gałązki i gotowe!

 

pakowanie prezentów

pakowanie prezentów

 

Nie tylko ozdobny papier

Prezenty pod choinkę od lat pakuję w szary papier, który daje duże pole do popisu, by go ozdobić. Lubię proste rzeczy i dość mam krzykliwych kolorów, dlatego stawiam na znane powiedzenie: “Mniej znaczy więcej”. Dodatkowym argumentem jest cena tych wszystkich kolorowych ozdobnych papierów w Mikołaje czy reniferki. Za cenę tych wszystkich torebek, wstążeczek i innych pierdółek jesteśmy w stanie zapakować prezent o wiele piękniej. Ja uwielbiam wykorzystywać wszelkie naturalne ozdoby typu szyszki, orzechy, pierniki, a także bombki lub naklejki mojego syna. Szary papier tworzy świetne tło do tych wszystkich ozdób. Staram się jak mogę, by wszystko pasowało kolorystycznie i było piękną ozdobą pod naszą choinką.

 

pakowanie prezentów

pakowanie prezentów

 

Jak sami widzicie nie jest to trudne. Ważny jest pomysł. Miło jest patrzeć jak moi bliscy podziwiają nie tylko prezent, ale też opakowanie, które świadczy o tym, że został przygotowany z myślą o konkretnej osobie. Nawet drobiazg efektownie zapakowany potrafi wywołać zachwyt. Prezent to przecież niespodzianka, a jego opakowanie to zapowiedź czegoś wyjątkowego, spełniania czyjegoś marzenia. Jeśli nie masz pomysłu jak zapakować prezent to korzystaj dowoli z moich podpowiedzi.

 

 

pakowanie prezentów

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

17 komentarzy
  1. Ja zawsze stare szyszki psikam sztucznym sniegiem. Proste a jakie efektowne. Ja uwielbiam pakowac i dostawac takie fajnie opakowane. To jest wazne! Jak ktos wstawia prezent do prezentowej torebki i tyle… to jakbym w twarz dostała 😀 😀 Pozdrawiam, Ania

  2. W zeszłym roku większość prezentów, które leciały po prostu wrzuciłam do torebek. Ale w tym roku postanowiłam mimo wszystko docinać papier, wziąć sznureczki i dodatki i będę na Słowacji u teściów pakowała przed samą Wigilią 🙂 Bardzo podobają mi się takie zapakowane własną ręką.. 🙂 U Ciebie rewelacyjnie sie prezentują te ciemne opakowania 🙂 super efekt! Życzę dla Ciebie i Twoich bliskich przepięknych Świąt 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Kosmetyki anti-pollution, chroń skórę przed smogiem
Nowszy wpis: "Cicha noc", kolęda którą zna cały świat. Jej historia i nowa aranżacja
Archiwa
KONTAKT