Przedłużanie rzęs – wszystko, co musisz wiedzieć

Niebotycznie długie rzęsy… powłóczyste spojrzenie to niewątpliwy atut każdej kobiety. Niestety nie wszystkie mamy to szczęście, by cieszyć się długimi i gęstymi jak wachlarze rzęsami. Przedłużanie rzęs jest dedykowane wszystkim kobietom, które  marzą o spojrzeniu pełnym tajemniczości oraz każdej z nas, która chce oszczędzić czas na makijażu oka.  Jaka metoda przedłużania rzęs daje najlepsze efekty, a jednocześnie nie obciąża naszych naturalnych rzęs? Zanim przekroczysz próg salonu kosmetycznego warto wiedzieć o kilku rzeczach.

 

przedłużanie rzęs

 

Przedłużanie rzęs to jeden z największych hitów ostatnich lat, który zrewolucjonizował nasze myślenie o makijażu. Teraz zamiast codziennego upiększania naszych oczu, używania zalotek, tuszu do rzęs, eyelinerów i innych kosmetyków, my kobiety coraz częściej decydujemy się na zabieg zagęszczający lub przedłużający rzęsy.  To on sprawia, że pozbywamy się na dłuższy czas problemu jakim jest poranny makijaż oka.

Co musisz wiedzieć?

W związku z tym, że zabieg ten stał się jednym z popularniejszych i częstszych sposobów na radzenie sobie z makijażem. Powinnaś też wiedzieć, z czym metoda ta się wiąże i jakie niebezpieczeństwa, ale również pozytywy mogą z niej dla nas wynikać.

 

Sprawdź co powinnaś wiedzieć przed tym nim zdecydujesz się zacząć przedłużać rzęsy. Co ostrzegam, bardzo często prowadzi do tego, że zakochujemy się w tej metodzie i nie wyobrażamy sobie juz życia bez niej!

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rzęs?

Możesz wybierać pomiędzy wieloma rodzajami rzęs. Aktualnie najbardziej popularnymi rodzajami rzęs są te wykonane z włókien syntetycznych, jedwabne oraz z futra norek. Grubość rzęs jest ściśle uzależniona od materiału, z którego zostały one wykonane i waha się od 0,15 do 0,30 mm. Długość rzęs również bywa różna – od 8 do 16 mm.

Kosmetyczka zawsze pomoże podjąć ci najlepszą decyzję biorąc pod uwagę twój typ urody i oczekiwania. Najpopularniejszą metodą przedłużania rzęs jest metoda 1:1 czyli do każdej twojej rzęsy doklejana jest jedna sztuczna. Jeżeli marzy Ci się bardziej spektakularny efekt możesz zdecydować się na metodę 2:1 czyli dwie sztuczne rzęsy doklejane do jednej naturalnej, a  nawet 3:1.

 

przedłużanie rzęs

 

Jak długo trwa zabieg?

Pierwsze przedłużanie rzęs trwa od dwóch  nawet do trzech godzin.Tak wiem, długo ale warto zrobić to jak należy.  Efekt można podtrzymywać przez cały rok, wystarczy jedynie raz na cztery tygodnie pojawić się w salonie kosmetycznym w celu uzupełnienia braków. Stan naturalnych rzęs różni się u poszczególnych kobiet, dlatego warto skorzystać z porady zaufanej kosmetyczki przy doborze zarówno długości jak i grubości włosków. Jeśli masz krótkie i rzadkie rzęsy nie będzie możliwe uzyskanie ekstremalnego efektu w stylu Kim Kardashian. Warto wtedy przedłużyć jednie 50-60% rzęs, aby zachować dobrą kondycję naturalnych włosków.

 

przedłużanie rzęs

Jak długo utrzyma się efekt?

Cykl życia naturalnych rzęs wynosi około 60 dni. Rzęsa, podobnie jak ludzki włos, wypada, aby na jej miejsce mogła wyrosnąć nowa. Nie dziw się, że sztuczne rzęsy wypadają, taka jest kolej rzeczy, są przecież doczepione do naturalnych. Zazwyczaj efekt przedłużania  rzęs utrzymuje się około 3-4 tygodni. Stylistki rzęs zalecają , aby po okresie 3 tygodni udać się do salonu na uzupełnianie.

 

Czy mogę bez obaw brać prysznic lub pójść na basen?

Przez pierwsze 24 godziny odradza się kontaktów z wodą, ponieważ może ona osłabić klej zanim zdąży on dokładnie wyschnąć. Jeśli jednak stylistka użyje specjalnego Nano rozpylacza który odpowiednio zabezpieczy rzęsy i poinformuje Cię, że nie ma takich przeciwwskazań do ich zmoczenia, od razu możesz biec na basen i rzęsom nic się nie stanie.

 

Oleje osłabiają klej

Do pielęgnacji okolic oczu nie powinno się stosować produktów z olejami. Klej, który jest używany do przedłużania rzęs traci swoje właściwości przy kontakcie z olejami. Jeżeli do tej pory stosowałaś olejki do oczyszczania twarzy, będziesz musiała zdecydować się na coś innego. Również produkty stosowane do demakijażu nie powinny zawierać olejków.

 

Czy zabieg jest całkowicie bezpieczny?

Zabieg taki jak przedłużanie rzęs jest bezpieczny oraz  bezbolesny. Do jego wykonywania używa się wyłącznie klejów niezagrażających zdrowiu oczu i niewywołujących podrażnień czy alergii. Ponadto substancja klejąca, wbrew powszechnym obawom, nie wpływa negatywnie na naturalne rzęsy i nie osłabia ich struktury.

Podczas wykonywania zabiegu oczy są zamknięte, co uniemożliwia dostanie się czegokolwiek do nich. Jednak warunkiem bezpieczeństwa jest odpowiedni salon i przeszkolony personel oraz materiały jakich się w nim używa. Zwróć też uwagę na warunki jakie panują w gabinecie oraz zapoznaj się z opiniami klientek.

przedłużanie rzęs

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Wiele kobiet marzy o tym, by cieszyć się pięknymi i gęstymi rzęsami 24h na dobę. Zalety takiego zabiegu są olbrzymie jak choćby, cieszenie się pięknym spojrzeniem na plaży czy nad jeziorem lub basenie. Odporność na wodę czy oszczędność czasu podczas makijażu sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg  przedłużania rzęs.

Jednak zanim udamy się na wizytę do salonu, powinniśmy wiedzieć czy nie występują żadne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić przedłużanie rzęs. Wśród nich wyróżnić można m.in.:

  • zapalenie spojówek,
  • różnego rodzaju stany zapalne oczu,
  • choroby alergiczne oka,
  • jęczmień,
  • niedomykalność powieki
  • całkowity brak naturalnych rzęs.

 

 

przedłużanie rzęs

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Co łączy Nikodema Dyzmę, Józefa Chełmońskiego i Pana Tadeusza? Kawa i pałac w Radziejowicach
Nowszy wpis: Woda ogórkowa - poznaj jej niezwykłe właściwości
Archiwa
KONTAKT