Przygotowanie mieszkania na narodziny dziecka. Od czego zacząć?

Narodziny nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie. Przyszli rodzice przygotowania do niego zazwyczaj rozpoczynają kilka miesięcy przed planowanym terminem rozwiązania. Ważna jest tutaj zarówno wiedza na temat tego, jak opiekować się noworodkiem, jak i wybór odpowiednich akcesoriów, które będą w tym pomagać. Istotne jest również właściwe przygotowanie mieszkania.

 

 

Przygotowanie mieszkania na narodziny dziecka

 

Wnętrze, w którym będzie przebywał noworodek, powinno być jasne i czyste. Nie może w nim znajdować się zbyt wiele mebli i drobiazgów, które będą zbierały kurz. Dlatego, jeśli rodzice nie mają takiego pomieszczenia, powinni przystąpić do remontu.

Jak dostosować wnętrze do potrzeb maluszka?

Nie ma konieczności wydzielania osobnego pomieszczenia dla małego dziecka. Jednak jeśli rodzice mają do dyspozycji takie wnętrze, to może to wiele ułatwić. A jeśli nie, noworodek może spać w pokoju z rodzicami. Ważne, by stworzyć mu do tego odpowiednie warunki.

Jeśli mieszkanie nie było dawno remontowane, warto je troszkę odświeżyć. Ważne jest to, by zostało dobrze posprzątane, a z jego wnętrza usunięte niepotrzebne i zagracające przestrzeń przedmioty. To bardzo ważne ze względu ba bezpieczeństwo maluszka. Jeśli w pomieszczeniu będzie zbyt ciasno, rodzice nie będą mogli swobodnie przemieszczać się z dzieckiem na ręku. To z kolei może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji jak potknięcia, czy nawet upadki.

Jeśli rodzice zdecydują się na malowanie mieszkania, powinni wybrać farbę bezpieczną dla małego dziecka. Remont warto wykonać przynajmniej kilka tygodni przed jego narodzinami. Dobrze też, jeśli w czasie jego trwania ciężarna mama będzie mogła przebywać w innym pomieszczeniu.

Wyposażenie mieszkania w niezbędne meble

Kiedy mieszkanie zostanie już gruntownie posprzątane i odświeżone, można przystąpić do kompletowania jego wyposażenia. Meblem, którego nie powinno zabraknąć w takim wnętrzu, jest łóżeczko. Zabezpieczone szczebelkami ochroni dziecko przed wypadnięciem.

Na łóżeczko warto się zdecydować nawet wtedy, jeśli maluszek początkowo będzie spał ze swoją mamą. Jest to rekomendowane również ze względu na bezpieczeństwo dziecka, które podczas snu mogłoby zostać przypadkowo przygniecione przez jednego z rodziców.

Do wyboru mamy i taty, poza klasycznymi łóżeczkami, są również modele dostawne. W tym przypadku rodzice zyskują ogromny komfort, ponieważ łóżeczko może zostać dostawione do łóżka rodziców, dzięki czemu ci nawet podczas snu mogą być blisko dziecka. Modele dostawne sprawdzają się też jako samodzielne łóżeczka ustawione w innym miejscu. Zamiast łóżeczka rodzice mogą się też zdecydować na koszyk albo kołyskę. Odpowiednie mebelki są dostępne w sklepie internetowym Wozki-Foteliki.pl.

Warto pamiętać także o innych, niezbędnych dla dziecka meblach. Przydatny jest zwłaszcza przewijak, który pozwala na wygodną pielęgnację maluszka. Warto ustawić go w pobliżu komody, w której znajdą się ubranka dla dziecka oraz akcesoria do pielęgnacji, takie jak chusteczki nawilżane, pieluszki, oliwka, szczotka itp. Dzięki temu rodzice będą mieć je stale pod ręką, co ułatwi opiekę nad dzieckiem.

Jeśli mieszkanie zostanie odpowiednio przygotowane i zaaranżowane w przemyślany sposób, codzienne czynności, takie jak usypianie, przewijanie i karmienie dziecka staną zdecydowanie łatwiejsze.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Obrączki ślubne – złoto białe czy żółte?
Nowszy wpis: Skandynawskie wnętrze - tapety do pokoju dziecka
Archiwa
KONTAKT