Buty barefoot, to doskonałe obuwie dla Twojego dziecka

Kupując buty dziecięce należy zwracać większą uwagę niż podczas wyboru dla siebie, ponieważ stopy malucha dopiero się kształtują. Buty barefoot są dla rozwoju równie ważne co np. równoważnia drewniana dla dzieci.

 

Buty barefoot – czyli jakie?

Barefoot jest to nauka chodzenia, idea poparta przez naukowców. Chodzenie boso sprawia, że stopy łączą się z podłożem, co pozytywnie działa na kręgosłup, kolana, biodra oraz lędźwie. To z kolei wpływa na odpowiednią postawę, a w efekcie na funkcjonowanie organizmu człowieka. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci, ponieważ lepiej się rozwijają. Na podstawie opracowanych dowodów medycznych, producenci opracowali buty barefoot, które spełniają wymagania naukowców. Są lekkie, szerokie w palcach oraz mają elastyczną i płaską podeszwę wraz z piętą, oraz wkładkę. Stopy się nie pocą, więc obuwie jest doskonałe na lato. To wygodne buty dla dzieci, ponieważ są elastyczne, a to z kolei duży komfort również dla rodziców, którzy nie muszą malucha przymuszać do ich zakładania.

Kiedy dziecko może chodzić w butach barefoot?

Stopy dziecka są bardzo delikatne, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie buty. Rodzice często mają spory dylemat z wyborem, ponieważ w sklepach jest wiele modeli, ale niestety nie wszystkie są wskazane dla malucha stawiającego pierwsze kroki. Bardzo ważne są również w każdej fazie rozwoju dziecka, by nie zaburzyć prawidłowego rozwoju stóp. Buty barefoot są odpowiedzią na potrzeby malców, w każdym wieku. Trzeba kierować się przede wszystkim dobrem swojej pociechy, by nie zdeformować stóp. Bardzo szybko można doprowadzić do skrzywienia. Można spotkać się z różnymi opiniami na temat zakupu obuwia. Z pewnością nie może być zbyt sztywne, bo utrudni prawidłowy rozwój stóp, a przy tym doprowadzi do wielu schorzeń w przyszłości. Ważny jest odpowiedni rozmiar, by dziecko mogło swobodnie ruszać palcami, ale nie powinny być kupowane o numer większe “na zapas”.

Dlaczego kupić dziecku barefoot buty?

Buty do przedszkola czy do chodzenia po domu muszą być odpowiednio dobrane. Niekoniecznie te modne fasony są zdrowe dla maluchów. Niektóre modele sprzyjają upadkom. Kolejną i to bardzo ważną kwestią, jest materiał, z jakiego są wytworzone produkty. Powinny być wykonane z naturalnych surowców, dzięki czemu nie wywołają podrażnień lub reakcji alergicznych. To bardzo solidne buty, a jednocześnie wygodne i zdrowe produkowane są z naturalnej skóry lub wegańskiej z gumową aplikacją, które do tego wyglądają naprawdę ładnie. Barefoot buty dla dzieci warto kupować w sklepie, gdzie jest pewność, iż podane materiały w ofercie są, są zgodne z prawdą. Wytwarzane buty według najnowszej technologii, nie zawsze znajdują się w punkcie, który oferuje ciekawe modele z bajkowymi postaciami.

Dlaczego wełna merino jest doskonała na skarpety?

Pamiętaj, buty dla dzieci to jedno, ale ważne są również skarpety. Wczesna wiosna, zima, jesień to pory roku, w których trzeba zadbać, by stopy dzieci były dogrzane. Jest to możliwe, gdy skarpety są produkowane z wełny merino. Można je kupić w Polsce, a z wyborem nie ma problemów. Są dostępne w różnych kolorach, więc spodobają się maluchom.  Ponadto są przyjemne w dotyku, elastyczne i wytrzymałe. Zostały tak zaprojektowane, by zapewniały palcom nieograniczony zakres ruchu. Skarpety barefoot posiadają gumowy nadruk ABS, więc brzdące się nie ślizgają na panelach czy płytkach, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas chodzenia bez domowych łapci. Produkty z naturalnej wełny są bakteriobójcze, eliminują warunki dla rozwoju roztoczy i są łatwe w zakładaniu, co ma duże znaczenie dla rodziców.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Skóra szyi – warto o nią dbać
Nowszy wpis: Co na odporność dla dziecka?
Archiwa
KONTAKT