Smartwatch i telefon – co wybrać dla dziecka w podstawówce?

Rozwijający się świat wymusza na nas ciągłe zmiany. Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia byłoby wręczanie dzieciom w wieku wczesnoszkolnym kosztownych urządzeń do używania ich na co dzień. Dziś widok malucha z telefonem w jednej, a tabletem w drugiej dłoni nikogo nie szokuje, a wręcz staje się czymś bardzo potrzebnym nawet bardzo młodym ludziom. Na jakie smartfony i smartwatche dla dziecka postawić?

 

smartwach dla dziecka

Czy dziecko potrzebuje smartfona?

Nowoczesne technologie przyzwyczaiły nas wszystkich do jednego – kontaktu z bliskimi w dowolnej chwili, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Naturalnym następstwem jest zatem chęć zadzwonienia w ciągu dnia do naszych podopiecznych lub choćby sama świadomość, że możemy to zrobić w każdym momencie. Dlatego też trudno nam sobie wyobrazić, że nasze dzieci miałyby nie nosić przy sobie smartfonów – dzięki nim mogą zadzwonić do nas gdy będą smutne lub poszukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Co więcej, maluchy w wieku wczesnoszkolnym często są lepiej zaznajomione z technologiami niż my, dorośli, a to także daje nam spokój ducha. Wiemy, że poradzą sobie, gdy będą musiały wyszukać połączenia komunikacji miejskiej lub znaleźć najszybszą pieszą trasę do domu. Posiadanie smartfonów przez maluchy możemy więc racjonalnie wytłumaczyć, czy jednak warto inwestować także w smartwatch dla dzieci?

 

smartwach dla dziecka

 

 

Czy smartwatch dla malucha to konieczność?

Smartwatch smartwatchowi nierówny i od tego właśnie warto zacząć nasze rozważania. Rodzice najczęściej decydują się na modele, które jednocześnie pełnią funkcję telefonu – dzięki temu mogą kupić maluchowi urządzenie, na którym będzie spędzał wielu godzin grając w gry czy surfując po stronach internetowych, lecz zyska sprzęt na wskroś funkcjonalny. Co więcej, nad smartwatchem rodzice mogą mieć pełną kontrolę – zapisać numery, z którymi dziecko może się kontaktować, otrzymywać powiadomienia o rozładowaniu baterii oraz ustalać lokalizację malucha za pomocą funkcji GPS. Urządzenia te wyposażone są często w inne przydatne funkcje – aplikacje zliczające aktywność fizyczną, aparaty fotograficzne czy nawet wodoodporną obudowę, która przyda się podopiecznym chodzącym na basen.

 

smartwach dla dziecka

 

 

Co wybrać – smartfon czy smartwatch?

Coraz częściej rodzice decydują się na zakup smartwatcha, szczególnie dla bardzo małych dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Wynika to przede wszystkim z tego, że taki wielofunkcyjny zegarek trudniej jest zniszczyć – maluchy często nie radzą sobie ze sporymi i mało poręcznymi smartfonami, narażając je tym samym na trwałe uszkodzenia – a nie są to przecież tanie rzeczy. Zupełnie inaczej wygląda sprawa smartwatchy. Wysoce funkcjonalne modele dedykowane dzieciom z powodzeniem kupić już za 150-300 zł, a nie będziesz musiał się martwić, że Twoje pociechy je zgubią, zostawią w szkole czy upuszczą na twardą posadzkę. Smartfony natomiast bardziej przydadzą się starszym pociechom, dla których kluczowy jest stały kontakt z siecią internetową. Pamiętaj jednak, aby nauczyć swoje dzieci rozsądnego korzystania z urządzeń mobilnych.

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

3 komentarze
  1. My z mężem kupiliśmy córce smartwatcha ma z nami kontakt a nie może grać i oglądać yt co było istotne przy wyborze.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Gotuj w terenie z gazową kuchenką turystyczną!
Nowszy wpis: Relaks na łonie natury - Pałac i Folwark Łochów
Archiwa
KONTAKT