Targi Kids’ Time kreator nowości w branży dziecięcej

Targi Kids’ Time w Kielcach to największe targi w branży dziecięcej. Rok temu miałam okazję w nich uczestniczyć i wywarły na mnie olbrzymie wrażenie. W tym roku nie mogło mnie na nich zabraknąć, to było pewne! Tegoroczna edycja targów potwierdziła ich wielkość. Na siedmiu halach wystawienniczych swoje nowości pokazało aż 466 firm. Setki tysięcy produktów przyciągały moją uwagę, ale ja starałam się wyłowić perełki, pośród tego ogromu nowości. I znalazłam ich całkiem sporo. Zresztą sami zobaczcie.

 

O targach Kids’ Time słów kilka

Na wydarzenie jakim są targi Kids’ Time branża dziecięca czeka cały rok. To największa wystawa  tego typu w Europie Środkowo- Wschodniej. Udział w tym wydarzeniu biorą debiutujące firmy, ale  także największe marki z całego świata. Targi Kids’ Time to bardzo prestiżowa i wyjątkowa impreza. Spotkać na niej można wystawców z całego świata, choćby z Omanu, Chin, Turcji, Czech, Rosji, Kanady czy innych krajów europejskich. To właśnie podczas tych targów swoje premiery ma wiele produktów z branży zabawkowej i ogólnie dziecięcej.

Tradycją targów jest konkurs KIDS’ TIME STAR, w którym branżowi specjaliści wybierają najlepsze produkty w sześciu kategoriach:

  • wózki,
  • foteliki samochodowe,
  • zabawki dla dzieci w wieku 0-3 lata,
  • zabawki dla dzieci w wieku powyżej 3 lat,
  • odzież i tekstylia
  •  artykuły dziecięce.

 

Jak sami widzicie to impreza na której musiałam być, by podejrzeć nowości w branży. Wszystko to za sprawą dwóch cudownych kobiet Magdy z portalu Zabawkowicz.pl i Wioli , którym serdecznie dziękuję za tą możliwość uczestnictwa w tek prestiżowej imprezie. Mam możliwość obserwować coraz większy rozwój targów i z podziwem patrzę jak z roku na rok rosną. Wiem jedno to impreza jaką na stałe zapisuję w swoim kalendarzu.

O dziecięcych produktach rozmów kilka

Jak zawsze nasze cudowne panie: Magda i Wiola zadbały, byśmy wyszły też bogatsze o wiedzę w zakresie bezpieczeństwa. Tym razem postawiły na przybliżenie nam informacji jak przewozić dzieci w foteliku, jaki fotelik jest najlepszy i wiele innych ciekawych informacji miałyśmy okazję usłyszeć.

Bohaterem i laureatem okazał się fotelik  Avionaut Ultralite.  Jak się okazuje jest to najlżejszy fotelik samochodowy na świecie, bo ważący zaledwie 2,5 kg! A przy tym osiągający świetne  wyniki w testach bezpieczeństwa. Co ciekawe, jest to fotelik produkcji polskiej, który powstał we współpracy ze znanym fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim. Ultralite przeznaczony jest dla dzieci o wzroście 45-86 cm / wadze 0-13 kg – znacząco przewyższa on wymagania normy i-Size. Fakt, że wygrał konkurs może tylko o nim dobrze świadczyć.

 

 

Nominowanym do nagrody Kids’ Time Stars był też fotelik BeSafe iZi Kid i-Size X2 o którym również usłyszałam sporo dobrego.

Zwycięzcą w kategorii wózki został Espiro Next Manhattan to nowoczesny wózek wielofunkcyjny z Pozytywną Opinią Instytutu Matki i Dziecka. Jest dość lekki (waga samego stelaża z kołami to 9,4kg) i praktyczny (m.in. składana na płasko gondola, zintegrowana moskitiera). 4 pompowane koła z łożyskami zapewnią dobrą amortyzację także w trudniejszym terenie.

Kolejny ciekawy i nagrodzony produkt to Zakręcona wieża SpinAgain Jest to nowa odsłona klasycznej piramidy dla najmłodszych. Krążki nakładane na drążek wirują dopóki nie opadną na dół. Piramida wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa – nie zawiera szkodliwego Bisfenolu A (BPA). Zabawka ta sprawi, że także rodzicom będzie się trudno od niej oderwać.

 

Cudeńko od którego nie mogłam oczu oderwać to Kolos – duży drewniany domek dla lalek to zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce wyjątkowy domek dla lalek. Wykonany ręcznie z ekologicznego drewna, pomalowany bezpiecznymi, certyfikowanym farbami. Domek ten wyróżnia się nowoczesnym designem i innowacyjnymi pomysłami. Ma np. zdejmowany daszek z tkaniny umożliwiający łatwy dostęp do domku z każdej strony, a jego tył to tablica, po które można rysować kredą. Czyż nie jest piękny?

 

Moją uwagę zwróciły też produkty skierowane do mam. Piękne i praktyczne torby dla każdej mamy to must have każdej z nas. Zwracają uwagę swoim wyglądem, ale cechuje je jedno, są pojemne, wodoodporne i można je przypiąć do wózka. I co istotne? To też polski produkt!!! Firma Joissy mnie oczarowała.

              fot. Ilona – nellavita.pl

 

Jak sami widzicie jest sporo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców, a to tylko niewielki procent tego co można było zobaczyć. Targi Kids’ Time to impreza, która robi wrażenie i wiem jedno, za rok chcę ponownie w niej uczestniczyć.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT