Tatralandia park wodny, to istny raj dla dzieci

Tatralandia park wodny

W czerwcu szykuje się nam długi weekend a potem czas letniego wakacyjnego wypoczynku. Chcę Wam drodzy czytelnicy przedstawić uroki słowackiego aquapqrku Tatralandia.  My odwiedziliśmy ten cudowny park wodny w zimie i zamierzamy wrócić tam latem. Miejsce to ma niezwykłą moc przyciągania. Relaks i zabawa w Tatralandii przeplatają się ze sobą. Park wodny oferuje aż 26 zjeżdżalni i 14 basenów w tym 9 termalnych oraz świetnie wyposażone saunarium.

 

 

Tatralandia park wodny

 

 

Jak dojechać do Tatralandii? Musicie kierować się do słowackiego Liptovskiego Mikulasa, ok. 70 km za granicą z Polską. Park wodny czynny jest cały rok, zimą jest troszkę mniej atrakcji ze względu na warunki atmosferyczne. Latem nie ma żadnych ograniczeń i można szaleć do woli na zjeżdżalniach a jest ich aż 26. Cóż takiego oferuje?

 

Największe atrakcje Tatralandii :

 

1. BASENY TERMALNE I ZJEŻDŻALNIE

 

Tatralandia w swojej ofercie ma 14 basenów, z czego 9 z wodą termalną. Znajdziemy tam hydromasaże, łóżka wodne, grzybki wodne, gejzery, przeciwprądy i huśtawki. Dla nas największą atrakcją okazał się basen zewnętrzny z temperaturą wody 36 stopni i cudownym widokiem na Tatry. Bezpośrednio można się do niego dostać z parku wodnego. Ciekawym basenem zewnętrzym jest niecka z wodą o temperaturze 60 stopni. Zimą wejście do tak gorącej wody jest ciekawym doświadczeniem. Mi osobiście temperatura odpowiadała ale Franek zdecydowanie stwierdził, że jest za gorąca.

 

 

Tatralandia park wodny

 

Tatralandia park wodny

 

SONY DSC

 

2. TROPIKALNY RAJ

 

Wszyscy, którym marzy się w środku zimy tropikalne lato mogą spełnić swe marzenie. Tropikalny Raj Tatralandii to nie tylko gorące baseny, w których można zrelaksować się po całym dniu na stoku, ale również egzotyczne palmy, repliki starych afrykańskich budynków i drewniany żaglowiec. Cała ta otczoka sprawia, iż masz wrażenie, że jesteś na tropikalnej wyspie. Niesamowitą atrakcją jest basen do nurkowaia, gdzie można znaleźć muszle, perły i monety ze statku.  Frajdę sprawi również widok prawdziwej rafy koralowej, znajdującej się w dużym akwarium. Gdy chcesz trochę odpocząć śmiało można położyć się na jednym z wielu leżalów i poopalać się, ponieważ dach przepuszcza promienie słoneczne.

 

 

Tatralandia park wodny

 

SONY DSC

 

ralandia park wodny

 

SONY DSC

 

3. 7 CAŁOROCZNYCH ZEJŻDŻALNI

 

Park wodny Tatralandia wyposażony jest w 28 zjeżdżalni (w tym 7 całorocznych) o różnej długości i kształtach. Spragnieni  adrenaliny powinni wypróbować zjeżdżalnię RAPIDO, która gwarantuje zjazd w zawrotnych prędkościach. Zjeżdżalnia GALAXY z efektami świetlnymi, która ma 99 metrów długości także zapewni nie lada atrakcję. Natomiast jeśli chcecie zjechać rodzinnie polecam pontonową zjeżdżalnie JUNGLE RAFT.

 

SONY DSC

 

4. WYSPA PIRATÓW

 

Tatralandia nie zawiedzie również tych, którzy pragną  odrobiny egzotyki, nie rezygnując przy tym z uroków zimy. Na Wyspie Piratów czekają hydromasaże, gejzery, leżanki, musujące prądy wodne i wiele innych atrakcji  wodnych. Najmłodsi nie będą mieli powodów do narzekania – dziecięcy basen Bambo to prawdziwy raj niespodzianek. Znajdują się tu liczne wodospady i zjeżdżalnie, a także wodne gry. Maluchy zdecydowanie pokochają to miejsce.

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

5. SAUNOWY ŚWIAT CELTÓW

 

To aż 17 kąpieli parowych, wodnych i masażowych oraz saun. Czeka tu prawdziwy relaks, możliwy nie tylko za pomocą hydroterapii, lecz również dzięki kojącej muzyce oraz zapachom unoszącym się w powietrzu. Skorzystać tu można z zabiegów tzw. thalassoterapii, która łączy w sobie lecznicze właściwości błota, wody morskiej i alg. Saunowy Świat Celtów wyposażony jest również w basen chłodzący, lodowe wiadro i jacuzzi.

 

Na to, aby na sprawdzić i przekonać się ile atrakcji oferuje park wodny Tatralandia jeden dzień na pewno nie wystarczy. Polecam przenocować w tym kompleksie by móc cieszyć się wszystkimi atrakcjami. Cudownie ciepłą geotermalną wodą, zjeżdżalniami i innymi rozrywkami.

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

SONY DSC

 

Poniżej kilka praktycznych informacji:

 PARK WODNY TATRALANDIA:

Godziny otwarcia: 10:00- 21:00

Ceny biletów znajdziecie TUTAJ

 

My czas tam spędzony wspominamy do dnia dzisiejszego. Planujemy już kolejne odwiedzimy w tym miejscu, więc jeśli lubicie wodę, zjeżdżalnie to idealne miejsce dla Was.

 

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Gdyby głupota umiała latać...
Nowszy wpis: Małe dziecko - odpowiedź na każde pytanie!
Archiwa
KONTAKT