Wybieramy lampy do pokoju dzieci

Poszukując idealnego oświetlenia do domu, przywiązujemy dużą uwagę do lampy przeznaczonej do salonu i sypialni, czy jednak równie mocno koncentrujemy się na oświetleniu w pokoju dziecięcym? W tym ostatnim przypadku ważna jest nie barwa emitowanego światła oraz jego natężenie. Równie istotne – zwłaszcza dla naszej pociechy – będzie to, jaka stylistyka i forma będzie charakteryzować oprawę.

 

lampy do pokoju dzieci

 

Aranżując wnętrze pokoju dziecięcego, warto pamiętać, że zazwyczaj pełni on wiele różnych funkcji. Dlatego w pokoju rzadko zamontujemy jedną oprawę. Najczęściej będą to przynajmniej dwie, a czasem nawet trzy różne lampy. Ich stylistyka powinna być spójna, co nie oznacza, że wszystkie lampy muszą pochodzić z jednej serii. Szeroki wybór opraw oświetleniowych – także tych przeznaczonych dla najmłodszych – to ogromny atut dla rodziców, którzy lubią bawić się formą i chętnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pociech. Warto pamiętać, że zawieszone w pokoju dziecięcym lampy – podobnie jak każdy inny element wystroju – mogą inspirować, zachwycać i wspierać rozwój najmłodszych. Wiele z takich właśnie opraw znajdziemy na stronach sklepu Lampy.it.

Balloon

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce niż pokój dziecięcy dla oprawy wiszącej Balloon. Nazwa lampy nawiązuje do jej formy. Wiele kolorowych balonów wiszących u sufitu to marzenie jednego maluszka. Cóż dopiero, kiedy takie balony stanowią dodatkowo oświetlenie?

Niezwykły design tej lampy przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Taki barwy akcent kolorystyczny doskonale sprawdzi się zwłaszcza w pokoju najmłodszych pociech. Może pobudzać wyobraźnię i inspirować do ciekawych zabaw. Podobnie jak inne elementy wystroju o żywej kolorystyce będzie stymulował rozwój maluszka, a przy odpowiednim ustawieniu mebli pozostanie stale widoczny nawet wtedy, gdy położymy dziecko w niemowlęcym łóżeczku.

Choć oprawa wisząca nawiązuje formą do wyglądu baloników, aranżacja z jej udziałem nie musi ograniczać się wyłącznie do pokoju dla dzieci. Ten model sprawdzi również w innych wnętrzach, które chcemy ożywić barwnym akcentem. Lampa prezentuje się niezwykle dekoracyjnie i może stanowić silny element aranżacyjny.

Birds

Niezwykły kunszt, dbałość o detale i elegancja. Tak w skrócie można opisać lampę wiszącą Birds. W tym miejscu możecie zapytać, dlaczego uważam, że oprawa oświetleniowa, które wprowadza do aranżacji powiew luksusu, dobrze sprawdzi się w pokoju dla dzieci. To proste – wynika to z jej formy, która jest zbudowana z wielu małych figurek przedstawiających ptaki w locie. Bardzo realistyczne mini rzeźby, które uwzględniają szczegóły budowy zewnętrznej ptaków, dają imponujące wrażenie. Taka lampa podobnie jak opisana wyżej oprawa Balloon może pobudzać dziecięcą wyobraźnię.

Oprawa wisząca Birds wyróżnia się na tle innych lamp. Doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju maluszka, jak i starszego dziecka. Niezwykle efektownie prezentuje się tak przy włączonym, jak i wyłączonym świetle. Po zapaleniu oświetlenia otrzymamy spektakularny efekt, jaki tworzy światło odbijające się od poszczególnych elementów oprawy.

Ragazza

Alternatywą dla dwóch opisanych wyżej opraw może być lampa Ragazza Azzardo. To doskonały wybór dla osób, które cenią prostotę i minimalistyczną formę. Lampa ma kształt regularnej, odwróconej misy. Wykonana jest z aluminium. Dzięki skromnej budowie dobrze komponuje się z pomieszczeniami utrzymanymi w różnych stylach. W pokoju dziecięcym zazwyczaj nadajemy jej funkcję oświetlenia ogólnego. Sprawdzi się zarówno w pokoju dla nastolatków, jak i najmłodszych. Do upodobań dziecka dopasujemy ją dzięki różnym wersjom kolorystycznym. W sprzedaży dostępne są modele w kolorze: białym, czarnym, czerwonym i żółtym.

Oprawy oświetleniowe w pokoju dziecięcym warto dostosować do panującego we wnętrzu stylu aranżacyjnego, wieku i gustu pociechy oraz funkcji, jaką ma pełnić oświetlenie. Należy też pamiętać, że w takim wnętrzu rzadko możemy ograniczyć się wyłącznie do lampy wiszącej, której zazwyczaj przypisujemy rolę oświetlenia centralnego. Oprócz niej konieczny będzie też montaż oprawy emitującej światło o mniejszym natężeniu, które wyciszy dziecko przed snem, a w przypadku starszych pociech lampy do nauki.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Przygotowanie przestrzeni dla dziecka nie od dziś stawia rodziców przed trudnym wyzwaniem. Dziecko szybko rośnie i niemal z dnia na dzień potrafi zmienić swoje potrzeby i zainteresowania. Z pomocą przychodzą producenci oferujący wiele rozwiązań dając rodzicom swobodę wyboru.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: French press- prosty sposób na zaparzenie pysznej kawy
Nowszy wpis: Wrocław – miasto pełne wdzięku
Archiwa
KONTAKT