Zabawki dla dzieci w każdym wieku. Propozycje

Kolorowe przytulanki, muzyczne maskotki, wydające dźwięki grzechotki, szeleszczące piłeczki, maty lub zawieszki do wózka – wszystkie te przedmioty towarzyszą maluszkom już od pierwszych dni ich życia. I nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że kupując zabawki dla dzieci dokonujemy mądrych i świadomych wyborów. Na pewno warto zwracać uwagę na to, aby dana rzecz nie tylko służyła dobrej zabawie i rozrywce, ale także stymulowała rozwój maluszka. Nie od dziś bowiem wiadomo, że najlepsza nauka odbywa się poprzez zabawę. Odpowiednio dobrane do wieku i potrzeb dziecka zabawki będą sprawiać radość, a jednocześnie pozwolą zdobywać nowe umiejętności i stymulować rozwój psychofizyczny.

 

zabawki dla dzieci

 

Prezenty dla najmłodszych

Jeśli chodzi o zabawki dla niemowląt to trzeba przyznać, że wybór jest dziś ogromny. Aby nie pogubić się w tym wszystkim, należy skupić się na zabawkach, które rozwijają takie zmysły dziecka, jak wzrok, słuch i dotyk. Dziecko do 3 miesiąca życia bardzo chętnie obserwuje przedmioty w kontrastowych kolorach i cienie rzucane na suficie przez projektor. Dużą frajdę sprawia mu też karuzela kręcąca się nad łóżeczkiem. Więc to właśnie te przedmioty warto zakupić. Po 3 miesiącu doskonałą zabawę zapewni dziecku mata edukacyjna, która zaspokoi pojawiającą się ciekawość świata i będzie stymulować zarówno wzrok, jak i słuch, a także wspierać koncentrację. Ponadto taka mata edukacyjna jest idealnym narzędziem do nauki obracania się z plecków na brzuszek i odwrotnie. Gdy dziecko skończy 6 miesięcy można kupić mu grzechotki i gryzaki. Fajne zabawki dla niemowlaka to także miękkie książeczki edukacyjne, które są wręcz stworzone dla małych dziecięcych rączek. Wiele takich książeczek poza kolorowymi ilustracjami posiada też elementy dodatkowe, które można dotknąć, pogłaskać, pociągnąć.

 

zabawki dla dzieci

Misiowa mata edukacyjna dostępna jest na https://www.mazakzabawki.pl/pol_m_niemowlaki_Maty-edukacyjne-603.html

Prezenty dla rocznego dziecka

Roczne dziecko ma niekończące się pokłady energii. Na pewno na tym etapie rozwoju potrzebuje już większej ilości bodźców i dlatego idealnymi zabawkami będą te, które pozwolą mu poznawać otoczenie, a także rozwijać kreatywność i umiejętności manualne. Interesującą propozycją dla rocznego malucha jest bez wątpienia pchacz lub jeździk, dzięki któremu może samodzielnie się przemieszczać i zaspokajać swoją ciekawość światem.

 

 

zabawki dla dzieci

Klocki drewniane dostępne są na stronie MazakZabawki.pl

W rozwoju manualnym pomocne będą klocki – oczywiście dopasowane do wieku dziecka. To one zadbają o motorykę małą dziecka, jak również prawidłową koordynację ruchową i koncentrację. Poza klockami dobrze sprawdzą się puzzle. One także należą do kategorii zabawek edukacyjnych, gdyż rozwijają zdolności manualne, uczą kształtów i kolorów oraz kształtują cierpliwość i spostrzegawczość. Podczas układania puzzli dziecko ma możliwość wyciszenia się i rozwijania zdolności myślenia abstrakcyjnego. Idealną zabawką dla rocznego maluszka jest także stolik edukacyjny. Przez to, że zawiera kilka różnych elementów, daje wiele możliwości zabawy.

Prezenty dla starszaka

Nieco starsze maluchy wymagają już czegoś więcej niż jeździk czy pchacz. Tutaj doskonale sprawdzi się rowerek biegowy. Dzięki niemu maluch będzie mógł wytrenować równowagę zanim wsiądzie na swój pierwszy poważny rower na dwóch kółkach. Rowerek biegowy dostarczy też mnóstwo frajdy i przy okazji będzie wspierał rozwój motoryki dużej u dziecka.

 

 

Lalki Barbie oraz akcesoria można znaleźć na stronie mazakzabawki.pl

Jeśli chodzi o typowe zabawki dla dziewczynek to w tej kategorii bezkonkurencyjne są lalki. To one rozwijają w dziecku opiekuńczość i empatię. Twoja pociecha uwielbia bawić się w dom? Podaruj jej lalkę bobasa, którą będzie mogła karmić, przewijać, tulić do snu. Ciekawą propozycją są też wszelkie zabawki plastyczne, typu plastolina lub piankolina. Rozwijają zdolności manualne, a jednocześnie pobudzają kreatywność. Jeśli chodzi o zabawki dla chłopców to najlepiej sprawdzą się rozmaite wieże i piramidy oraz klocki. Starszym chłopcom z powodzeniem można już podarować klasyczne Lego, które łączą przyjemne z pożytecznym, a więc bawią i uczą jednocześnie. Fajnymi zabawkami dla dziewczynek i dla chłopców są gry planszowe, które nie tylko poprawiają koncentrację i pamięć, ale też uczą rozróżniać i zapamiętywać obrazki, litery oraz cyfry.

Prezenty stymulujące rozwój

Tak naprawdę wszystkie zabawki dla dzieci, które wydają dźwięki, a także które można dotknąć, pomacać, które wymuszają logiczne myślenie, będą stymulować rozwój dziecka. Dla najmłodszych dzieci będą to m.in. wszelkiego rodzaju zawieszki do wózków, pluszowe kostki i maskotki wydające dźwięki, książeczki edukacyjne i układanki, pozwalające na doświadczenie różnego rodzaju faktur, struktur i odgłosów. Zabawkami, które wspierają rozwój starszych dzieci są przede wszystkim klocki i puzzle. Te pierwsze doskonalą motorykę całego ciała, rozwijają spostrzegawczość i uwagę, ćwiczą koncentrację i kształtują twórczą wyobraźnię. Poza tym pozwalają zdobywać wiedzę na temat kolorów, kształtów i literek. Puzzle z kolei stanowią naturalną odpowiedź na potrzeby dziecka, które z entuzjazmem poznaje otoczenie i zdobywa nowe doświadczenia. To inwestycja w rozwój motoryczny i poznawczy dziecka. Puzzle uczą cierpliwości i wytrwałości, a jednocześnie uczą spostrzegawczości i ćwiczą pamięć.

 

 

Szeroki wybór w sklepie Mazak

Niezwykle szeroki wybór zabawek dla dzieci oferuje internetowy sklep z zabawkami Mazak Zabawki. W ofercie można znaleźć nie tylko odpowiednie zabawki dla niemowląt, ale również interesujące propozycje dla nieco starszych dzieci. W asortymencie sklepu ważne miejsce zajmują zabawki edukacyjne, interaktywne i kreatywne, a więc takie, które zapewnią twojemu dziecku właściwy rozwój na poziomie intelektualnym i fizycznym. Mazakzabawki.pl oferuje nietuzinkowe zabawki dla dziewczynek oraz ciekawe zabawki dla chłopców. W sklepie znajdziemy m.in. rozmaity gry i klocki, jeździki, puzzle, hulajnogi, lalki, zabawki muzyczne, zabawki plastyczne i zestawy do majsterkowania. Jednym słowem – dla każdego coś odpowiedniego!

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Dalgona Coffee – Jak zrobić najmodniejszą kawę na Instagramie?
Nowszy wpis: Pierwszy album dziecka - Album na zdjęcia dla noworodka
Archiwa
KONTAKT