“Zwierzogród”, bajka kryminał – recenzja

Zwierzogród to kolejna rewelacyjna bajka Disneya, na którą warto wybrać się z rodziną. To animacja idealna dla  małych i dużych, choć jak śmiem twierdzić rodzice czasem bardziej się uśmieją niż ich pociechy. Bajka utrzymana jest w konwencji kryminału, gdzie wartka akcja przeplata się z dużą dawką humoru. Intryga wciąga widza, który obserwuje świat gdzie żyją w zgodzie zwierzęta, które są całkowicie ucywilizowane. Świat jaki obserwujemy na ekranie pochłonie nas bez reszty.

 

Recenzja Zwierzogród disney

 

Główni bohaterowie tej historii to królik Judy Hobs, która od dzieciństwa marzyła, by zostać pierwszym w historii królikiem policjantem oraz Nick Bajer – lis, drobny złodziejaszek i naciągacz. Tych dwoje to całkiem zgrany duet rodem z filmów kryminalnych. Ale… zacznijmy od początku. Judy poznajemy na pikniku w jej rodzinnym małym miasteczku. Dowiadujemy się, że marzy by wstapić w szeregi policyjne. Swoim uporem i ciężką pracą, pokazuje, że mimo sterotypu, iż króliki są strachliwe i delikatne udaje jej się ukończyć z najwyższą lokata Akademię Policyjną. Burmistrz osobiście wręcza młodej posterunkowej awans a ta pełna nadzieji, że zmieni świat udaje się na swój komisariat. Tam niestety zderza się z rzeczywistością. Komendant- Bawół przydziela jej rolę kontrolera parkometrów, praca lekka i dostosowana do króliczej natury, prawda? Życie szybko zweryfikowało wielkie wyobrarzenia Judy, jednak ona nadal chce realizować swój cel. Pewnego dnia, na jej drodze staje Nick. To przedstawiciel szemranego światka krętaczy i złodziejaszków. Ot, szczwany lis, który zna się na przekrętach.

 

Recenzja Zwierzogród

 

Nasz króliczek z dużymi oczami i sterczącymi uszami, pełen nadzieji przyłapuje Nicka na szwindlu. W mieście jednak zaczynają ginąć zwierzęta w dość dziwnych okolicznościach. Judy pragnąc się wykazać stawia na szali swoją pracę i w 48 godzin musi odnaleźć zaginionego Emila Wydrę. Jako bystra przedstawicielka swojego gatunku do pomocy bierze sobie lisa, bo którz inny, jak nie drobny oszust, wie najlepiej co w tak dużym mieście, jak Zwierzogród może piszczeć? Ta para kłócąc się, wspierając, żartując i wykorzystując wzajemnie, powoli dociera do źródła grubszej afery.  Tu zaczyna sie wyścig z czasem. Szalone pościgi, wartka akcja i mnóstwo humoru. Sporo jest też nawiązań do znanych filmów jak “Ojciec Chrzestny” tu Dona Corleone zastąpił Pan B ale nie zdradzę Wam kim jest, to musicie sami zobaczyć. Ukłon w stronę dorosłej widowni to kolejne wątki rodem z G.I. Joe i ” Breaking Bad”. Humoru w bajce nie brakuje, scena z leniwcami poprostu wymiata. Mam wrażenie, że skradły one serca wielu dzieci i nie tylko ich, niczym pingwiny z Madagaskaru wciskają się w pamięć.

 

bajka zwierzogród

 

“Zwierzogród” zachwyca też widokami tego niezwykłego miasta. Układ tej metropoli odzwierciedlają naturalne warunki bytowe poszczególnych gatunków. Znajdziemy tu dzunglę, sawannę czy arktyczny klimat północy. Wszystko jest dopracowane w każdym szczególe, nawet tak prosta rzecz jak telefon komórkowy z logo z nadgryzioną marchewką, przypomina Wam to coś? Bohaterowie są różnorodni, zabawni i pełni zaskakujących cech. Pozory jak się okazuje w tym filmie mogą mylić, a steropotypy zdecydowanie są szkoldliwe. “Zwierzogród” to elegancko opowiedziana historia kryminalna z ważnym przesłaniem: Możesz być kim tylko chcesz. Wielu może uwazać to za frazes, ale warto spełniać marzenia i obalać sterotypy. Bajka nie tylko bawi ale i przede wszystkim uczy. Zastanawiacie sie czy warto ją zobaczyć? Jasne, że tak, leniwce rządzą!!! A dodatkowo pośmiejecie się, wzruszycie i może skłoni Was ta animacja do chwili refleksji, że pozory często mylą i warto szukać własnej drogi. “Zwierzodród” to świetnie opowiedziana historia z kryminalnym wątkiem, sporą ilością gagów, na której będą bawić się świetnie dzieci i rodzice.

 

zwierzogród recenzja 2

 

My tej animacji dajemy 9 gwiazdek. Fabuła i humor nas urzekły. Polski dubbing też należy pochwalić, świetna robota. By pokazać Wam czy warto pójść na tą bajkę do kina, zerknijcie na zwiastun:

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

17 komentarzy
  1. Polecam z kina wyszłam godzinę temu. Fajna animacja, ciekawe postacie i dużo humoru czyni ten film świetną animacją. W niedzielę jadę na seans. Mam już dosyć kolejnych części po kolejnych częściach filmów animowanych. Tutaj widzę coś nowego, świeżego. Kto nie był albo nie zamierza niech koniecznie zmienia plany i uda się do kina.

  2. Czekałem na Twoją opinię na temat tego filmu animowanego. Bardzo spodobał się on mojemu dziecku, tylko że w czasie seansu ze śmiechu wylał na swoją bluzę całą zawartość coli 😀

  3. Mela jest za mała, magudzi, nudzi się, Gsba chce mieć e kinie towarzystwo koleżanki. Idąc na kompromis, kupuję płytę, robię michę popcornu i wszyscy są zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Chcę być jak Młody bóg
Nowszy wpis: Magiczne chwile z rodziną
Archiwa
KONTAKT