Jesień – warto się nią cieszyć

Przychodzi po lecie, gdy we wspomnieniach mamy jeszcze wakacyjne wojaże, dni pełne słońca i kąpiele w morzu… Jesień często traktowana jako przykre następstwo końca lata. Ileż to razy wprawia nas w nostalgię i zadumę, ale można ją polubić, szczególnie taką bez parasola i kaloszy. Przystrojoną w mnóstwo kolorów, ciepłą i pachnącą jabłkami, czekoladą. Poznajcie powody dla których ja lubię tę porę roku, może i Wy docenicie jesień.

 

 

jesień

jesień

 

Jesień to taka pora roku, która wzbudza sporo kontrowersji. Jedni ją lubią inni wręcz nie znoszą. Każdy ma swoje argumenty za i przeciw, ale czasem warto skupić się tylko na pozytywach. Warto znaleść w jesieni piękno i docenić to co ze sobą niesie.

 

jesień

Kolorowa sceneria

Bajecznie kolorowa sceneria jaka towarzyszy tej porze roku sprawia, że każdy się nią zachwyca. Szczególnie jeśli mamy piękna złotą polską jesień jak w tym roku. Spadające żółto-czerwone liście, ich szelest pod stopami i cudowna pogoda zachęcająca do spacerów. To wszystko sprawia, że chętnie wybieram się z rodziną do lasu lub pobliskiego parku, szukamy kasztanów, jarzębiny, bo teraz ma najpiękniejszy kolor. Taki jesienny spacer to też idealna randka, pełna romantyzmu, trzymania się za ręce.

jesień

Grzybobranie

Jesień to czas grzybobrania. Uwielbiam spacery po lesie i choć grzybiarz ze mnie marny, to lubię wziąć koszyk ruszać do lasów, które pełne są podgrzybków, prawdziwków, maślaków opieńków. Grzybobranie to już tradycja w naszym kraju, jest formą aktywności jaka znamy od lat dzieciństwa, ba doczekała się nawet swojego miejsca w literaturze. Warto ją pielęgnować.

 

dynia

jabłka

herbata

Dynia, gorąca herbata i tony jabłek

Pieczone jabłka, szarlotka i konfitury, a do tego smak pumpkin spice latte… Dom wypełniony jesiennymi zapachami dyniowej zupy lub gorącej herbaty z miodem i imbirem. To czas jaki lubię spędzać z rodziną w kuchni piekąc ciasta, gotując, bawiąc się nowymi przepisami. To czas dla rodziny i zacieśniania więzów, ale też niebanalne spędzanie wspólnie chwil. Zapach jaki ogarnia dom szybko przegania jesienne smutki, a możliwość delektowania się cudownym smakiem  własnoręcznie zrobionych specjałów jest bezcenna.

 

kasztany

kasztany jadalne

Kasztany

Jesień to czas kasztanów, ale i okres kiedy każdy rodzic znów może poczuć się jak małe dziecko robiąc kasztanowe ludziki. Tworzenie postaci z żołędzi, kasztanów i zapałek to świetna zabawa dla całej rodziny. A wieczorem… siadamy razem i podziwiamy swoje dzieła zajadając pieczone kasztany jadalne. Nie ma nic lepszego! Jak chcecie przepis to zapraszam TU 

jesień

Ciepłe swetry

Po cudownym okresie letnim czas na zmianę garderoby. Nie ma co ukrywać, kobieta zmienną jest i czasem ma chęć na ciepłe, otulające sweterki, długie kozaki oraz kapelusze… Jesienne stylizacje są pełne uroku, ciepła i tajemniczości.

 

jesień

jesień

Przytulność

Długie wieczory i świeczki… dużo świeczek! Do tego kubek gorącej czekolady lub grzanego wina, a szczęśliwi posiadacze kominków trzaskający ogień i książka w ręku. Kocyk, miękki poduszki, ciepłe skarpety i dźwięki ulubionej muzyki… oraz Twoja druga połowa. Brzmi jak najlepsza randka i tak jest!

 

mgła

Mgła

Tak wiem, jestem dziwna, ale lubię mgłę. Ma w sobie coś niezwykłego, tajemnice jaką skrywa sprawia, że ją lubię. Jest niczym rozlane mleko lub wata cukrowa. Widząc ją za oknem cieszę się zawsze, bo wiem że to będzie dzień z horrorami na Netfixie

 

A Wy za co lubicie jesień?

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

19 komentarzy
  1. Jesień uwielbiam za magię kolorów i barw. Uwielbiam zrywać jarzębinę i potem z synami robić korale. Ale w tym roku było to niemożliwe – za duża susza, było mało jarzębiny, a to co było, to już dawno ptaszki zjadły lub opadła.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Zapach wspomnień...
Nowszy wpis: Rób zakupy z głową w Balck Friday i Cyber Monday
Archiwa
KONTAKT