Zmieniamy na lepsze

30 maja pojechaliśmy razem z Frankiem na spotkanie w Gminnym Domu Kultury w Chynowie. Co nas skłoniło by pojawić się właśnie w tym miejscu? Dwie cudowne blogerki i orędowniczki zdrowego stylu życia Mama Trójki, czyli Bożena  i Tosinkowo znana jako Marta. Zorganizowały spotkanie  Zmieniamy na lepsze , szczerze Wam powiem, że wzięły sobie hasło do serca. Dlaczego? Otóż wyjaśniam, spotkanie to należy do projektu  Głodni Zmian , które jest efektem działań blogerów z dietetykami, by uzmysłowić naszemu społeczeństwu jak ważna jest zbilansowana dieta wśród dzieci i młodzieży. Jednak one poszły o krok dalej, uzmysławiając mi, że ja też muszę zadbać o siebie.

Pierwszą prelegentką  była pani Ania Przychodzeń z Klubu Równowagi, która schudła 20 kg i od półtora roku utrzymuje swoją wagę. Istotą jej wykładu były ważne słowa, tylko zdrowe nawyki żywieniowe to droga do sukcesu. Obecnie pomaga innym wytrwać w postanowieniu by walczyć o smukłą sylwetkę i zdrowie.

timthumb.php_-300x100

11297655_966828476683894_1632002512_n

Kolejny wykład przygotowała dla nas pani Aleksandra Wróbel z Pracowni Terapeutycznej. Wysłuchałyśmy ciekawego wystąpienia  o rozwoju psychoseksualnym dzieci w wieku 3-6 lat. Pytań było sporo, ponieważ temat okazał się niezwykle ciekawy i zaskakujący. Odkrywanie swojej seksualności przez dzieci a także ciekawe dygresje na co zwracać uwagę by uchronić malucha przed molestowaniem. Byłam pod ogromnym wrażeniem pani Oli i polecam takiego psychologa każdemu. Wspaniały i w każdym calu profesjonalny wykład.

DSC_0500

DSC_0490

Dzięki Aleksandrze Wilk-Przybysz będącej Doradcą Chustowym wiem, że jest kilka rodzajów chust. Jaka jest różnica pomiędzy nosidłem a chustą. Dowiedziałam się także jakie nosidła są dobre dla malucha. Ważne dla mnie było to, że pokazano mi jak powinno się prawidłowo wiązać chustę i jak maluszek powinien być w niej ułożony. Omówiła jakie są konsekwencje nieprawidłowego chustonoszenia. Polecam spotkanie z panią Olą wszystkim mamusiom, które chcą wiedzieć jak odpowiednio nosić dziecko w chuście uwzględniając jego wiek.

DSC_0544

DSC_0129-1024x678

W czasie gdy my pochłaniałyśmy wiedzę nasze kochane dzieci pichciły w kuchni pod czujnym okiem  Angeliki z Ugotowani.tv. Gofry w kształcie Myszki Miki okazały sie hitem. Dzieciaki odmierzały składniki, mieszały i z minami pełnymi skupienia czekały na werdykt, czy gofry wyszły. Powiem krótko: były przepyszne! Szybko zniknęły z talerzy.

DSC_05941

SONY DSC

Zmieniamy na lepsze

SONY DSC

Na koniec pani Ania Mazurczyk z Zielonych Trendów przedstawiła zalety przyjmowania ekstraktu z młodego jęczmienia, oraz opowiedziała jakie właściwości posiada chlorella.

Zmieniamy na lepsze

Następną atrakcją jaką przygotowały dziewczyny dla naszych milusińskich to wizyta miejscowych strażaków  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chynowie. Dzieciaki nie tylko uczestniczyły w pogawędce, gdzie dowiedziały sie co należy robić podczas pożaru, jaki jest numer alarmowy. Wóz strażacki to była najlepsza zabawa. Dźwięk syreny, lanie wody z węża strażackiego i mierzenie hełmu na długo bedą w pamieci dzieciaków.

Zmieniamy na lepsze

SONY DSC

Zmieniamy na lepsze

SONY DSC

Zmieniamy na lepsze

unnamed-3-300x218

Serdeczne dzięki dziewczyny za wspaniale spędzony czas. Warto było przemierzyć tyle kilometrów by dowiedzieć się tylu ciekawych rzeczy nie wspominając Franka, który do dnia dzisiejszego wspomina strażaków i w każdą niedzielę szykuje ze mną sławne gofry.

Podziękowac chcę także sponsorom za cudowne upominki:

9788372509260_4-229x300

DSC_02211

DSC_06021-1024x685

Jeszcze raz dziękuję Wam dziewczyny za ten czasi chę więcej.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 9 i 1/2 fantastycznych rzeczy jakie docenisz gdy dzieci są starsze.
Nowszy wpis: Małżeństwo nie jest dla leniwych
Archiwa
KONTAKT